İSRAİL KONSOLOSLUĞU ÖNÜNDE FİLİSTİN HALKINA DAYANIŞMA MESAJI


  • Ağustos 24, 2010
  • 1765

 

Odamızın da içinde yer aldığı Herkese Sağlık, Güvenli Gelecek Platformu üyesi yüzlerce kişi, 11 Ocak 2009 Pazar günü İsrail Konsolosluğu önünde gerçekleştirilen bir basın açıklamasıyla İsrail’in uyguladığı katliamı kınayıp, Filistin halkına dayanışma mesajı gönderdi.

Yapılan konuşmalarda, Hükümet’in sahte açıklamalar yapmak yerine caydırıcı adımlar atması gerektiği, bu doğrultuda da, Konya hava üssünün kapatılması, İsrail'le yapılan ikili anlaşmaların iptal edilmesi ve Bolu'da eğitim gören İsrailli komandoların kovulmasının gerektiği vurgulandı.
Eylemde "Katil İsrail İşbirlikçi AKP", "Katil İsrail Filistin'den Defol", "Filistin Halkı Yalnız Değildir", "Yaşasın Halkların Kardeşliği", "Her Yer Filistin Hepimiz Filistinliyiz" sloganları atıldı
 
Herkese Sağlık Güvenli Gelecek Platformu adına konuşma yapan Odamız Genel Sekreteri Dr. Hüseyin Demirdizen, İsrail'in gerçekleştirdiği katliamın bir an önce durdurulmasını istedi. Tüm dünyanın gözleri önünde Filistin'e yağdırılan bombaların cevapsız kalmayacağını söyleyen Demirdizen, "İsrail'in yağdırdığı bombalarla akıttığı kan, onları kendi vahşetinde boğacak" dedi. Platformun Türkiye'deki adaletsizliklere, eşitsizliklere ve hak gasplarına karşı mücadele ederken, aynı zamanda komşu ülke halklarının yaşadığı adaletsizliklere de sessiz kalmayacağını ifade etti.
 
Eyleme, sendikal haklarını savunmak için bir aydır direnişte olan Sinter Metal işçileri de destek verdi. Sinter Metal işçilerini temsilen konuşan Ferit Yalçın,  Sinter işçilerinin Filistin halkına ve onlar için mücadele edenlere selam gönderdiklerini açıkladı.

Eylemde Türkiye 'de yaşayan Filistinli Zeyad Dahliz de bir konuşma yaptı. "Yaşasın Filistin Halkı" sloganı atarak, alanda toplananları selamlayan Dahliz, Filistin halkı için verilen mücadelenin çok önemli olduğuna değindi.
 
Konuşmaların ardından, Hilmi Yarayıcı, Filistin halkına dayanışma mesajı göndererek onlar için bestelediği yeni şarkısını söyledi.


Bu HABERİ Paylaş!