Turistik Doğu Ekspresi Treni İle Kars – Ankara Turu

18 Aralık 2022, Pazar Saat: 00:00 1601

Etkinlik Başladı

Değerli Meslektaşlarımız,

Ağustos ayından itibaren yüz yüze başladığımız ve keyifle sürdürdüğümüz Düş Gezileri’nin Aralık programının ayrıntılarına aşağıdan ulaşabilir ön kaydınızı ilgili linkten oluşturabilirsiniz.

Tur ayrıntılarına ilişkin merak ettikleriniz ve sorularınız olursa lütfen aşağıdaki telefon ve mail adresi üzerinden iletiniz.

Saygılarımızla,

 

İSTANBUL TABİP ODASI
YÖNETİM KURULU


İletişim:
Düş Patikası Turizm
Telefon: 0212 975 08 75 – 0530 669 12 92
E-mail: info@duspatikasi.com

 

*

Konusunda uzman rehber ve danışmanlar eşliğinde gerçekleştirilecek

Turistik Doğu Ekspresi Treni İle Kars – Ankara Turu

21-25 Aralık 2022

TUR HAKKINDA

Karların altında kalan bembeyaz bir kent; Kars. Doğu Ekspresiyle nostaljinin, Çıldır Gölü’nde atlı kızakların ve tarihiyle Ani Harabelerinin tadını çıkaracağız. Baltık mimarisinin izlerini süreceğimiz Kars'ta, yerel lezzetlerin tadına bakacak, Çıldır Gölü'nde atlı kızakla kayacak, gölün balığını yiyeceğiz. Karlarla kaplı Sarıkamış'ın güzelliklerinde gizli, tarihi anacak Ani Harabelerini göreceğiz. Doğa, tarih kültür ve tren keyfinin birleştiği bu turumuz tam size göre.


1.Gün: İstanbul >> Kars
Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak Sabiha Gökçen Havaalanı’na gidiyoruz. Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan saat 08:30’da Anadolu Jet Havayolları ile Kars uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Saat 10:30’da Kars’a ulaşıyoruz. Kahvaltımızın ardından şehir gezimize başlayacağız. Kars Baltık mimarisine sahip dokusu taş evleri ve birbirini dik kesen sokaklarıyla Kale’nin eteklerine doğru uzanır. Şehre kuşbakışı bakan Kars Kalesi’ne çıkarak şehri seyredeceğiz. Gün boyu Kars mutfağının kendine özgü lezzetlerini tatma fırsatımız olacak. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), demir köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Tren Garı, Taş Köprü, 12 Havariler Kilisesi, Kars Kalesi, Kars Müzesi, Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Otelimize giderek yerleşiyor, akşam yemeğimizi Hanedan Restoran'da yiyoruz.


2.Gün: Sarıkamış >> Kars Merkez
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından; Sarıkamış’a doğru harika bir yolculuk yapıyoruz. Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezinde kahvelerimizi içiyoruz. Serbest zaman sonrası aracımız ile yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından Kars'a hareket ediyoruz. Kars Merkez‘de yapacağımız gezi ve alışverişin ardından otelimize giderek dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi Kale Restaurant'ta  Kafkas Dans Gösterisi eşliğinde yiyoruz. Konaklamamız Kars’da otelimizde.


3.Gün: Kars>> Ani Harabeleri>> Çıldır Gölü >> Turistik Doğu Ekspresi
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terk edilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Ani Harabeleri'nden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızda gölde tutulan balıkların tadına bakıyoruz. Ardından göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü kış mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır Gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır Gölü çevresini keşfederek geçecek Kars’a dönerek tamamlıyoruz. Akşam yemeğimizin ardından  Kars’ta Tren Garı’na gidiyoruz TCDD Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve 22:20'den itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz.
Konaklama: Tren


 1. gün: Kars>> Turistik Doğu Ekspresi Yolculuğu (Erzincan >> Divriği >> Bostanya)
  Tren yolcuğumuz devam ediyor. İlk durağımız İliç. Tren 08:43’de İliç’de duruyor ve aracımız ile  3 saat sürecek olan Kemaliye ve karanlık kanyon gezimizi yapıyoruz. Kemaliye’nin tarihi yapılarını ve sokaklarını gezdikten sonra saat 11.43’de Divriğ'e hareket edeceğiz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her renginin, mevsimden mevsime geçişini görme imkânına sahip olacağız. Saat 12:46’ta Divriği Garına geliyoruz. Aracımız bizi alıyor ve 15:46’ya kadar sürecek Divriği gezimizi yapıyoruz. Akşam üzeri saat 18:23’te Sivas garına geliyoruz. Aracımız bizi alıyor ve gezimizi yapıyoruz. Akşam yemeğimizi Sivas’ta serbest olarak alıyoruz. 22:13’de aracımız ile gara dönüyor ve tren yolculuğumuz devam ediyor. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Konaklama trende yataklı odalarımızda.
  Konaklama: Tren

 

 1. Gün: Ankara Gar
  Sabah 09:00 civarı Ankara Gar’a varmış oluyoruz. Keyifli bir tren yolcuğu ve turumuzun ardından evlerimize doğru yola çıkıyoruz.

 

Ücrete Dâhil Olanlar

 • Anadolu Jet Hava Yolları İle İstanbul Kars Uçak Bileti
 • 2 Gece Tren Konaklaması (Yemekler Hariç) Kars - Ankara Gidiş Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Tren Bileti
 • Ev Havaalanı Transferi
 • 2 Gece 4 Yıldızlı Otel Konaklaması (Winter City Hotel)
 • 2 Kahvaltı
 • Hanedan Restorant'da Akşam Yemeği
 • Kale Restaurant Yemek + Kafkans Dans Gösterisi
 • Rehberlik (Turistik Doğu Ekspresindeki Turlar ve Rehberlik Dâhildir.)
 • Seyahat Sigortası
 • Transferler
 • Hijyen Paketi
 • Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
 • Programda Belirtilen Tüm Geziler

Ücrete Dâhil Olmayanlar

 • Öğlen Yemekleri
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze & Ören yeri girişleri

Ücret: 2 Kişilik odada kişi başı 9500 TL, Tek kişi Konaklama farkı 600 TL (Trende Kompartımanlar 2 kişilik olup tek konaklama bulunmamaktadır.)

Kayıt: Düş Patikası Turizm 0212 975308 75 –  0 530 669 12 92  info@duspatikasi.com

Konaklama: Winter City Hotel