PROF. DR. NUSRET FİŞEK ANILDI


  • Ağustos 20, 2010
  • 2402

Türk Tabipleri Birliği’nin eski başkanlarından Prof. Dr. Nusret Fişek, ölümünün 18. yılında, Türk Tabipleri Birliği ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nca düzenlenen etkinliklerle anıldı.

Prof. Dr. Nusret Fişek’in ölüm yıldönümü olan 3 Kasım 2008 Pazartesi günü gerçekleştirilen etkinlikler, saat 11.00’de mezarı başında düzenlenen anma ile başladı. Nusret Fişek’in ailesi, yakınları ile TTB ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden temsilcilerin katıldığı anma etkinlikleri saat 12.30’da Nusret Fişek Ödül Töreni ile devam etti. Prof. Dr. Nusret Fişek’in anısına her yıl Bilim, Hizmet ve Sağlık Ocakları olmak üzere üç başlıkta verilen ödüllere, bu yıl bilim ve hizmet dalında değer bulunan olmadı. Nusret Fişek Sağlık Ocakları Ödülü ise Aydın Koçarlı Çakırbeyli Sağlık Ocağı ile Aydın Kuşadası Ferit Demirel-Ali Çallı Sağlık Ocağı’na verildi.

Ödül töreni, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zafer Öztek’in konuşması ile başladı. TTB İkinci Başkanı Prof. Dr. Feride Aksu’nun konuşmasının ardından ödül törenine geçildi. Aydın Koçarlı Çakırbeyli Sağlık Ocağı sorumlu hekimi Sevil Uysal’a ödülünü Prof. Dr. Nusret Fişek’in oğlu Dr. Gürhan Fişek; Aydın Kuşadası Ferit Demirel-Ali Çallı Sağlık Ocağı adına ise sorumlu hekim Serap Demirel’e de ödülünü TTB Genel Sekreteri Dr. Eriş Bilaloğlu verdi.

Prof. Dr. Nusret Fişek etkinlikleri, saat 17.00’den sonra 10. Sağlıkçı Ressamlar Sergisi Açılış ve Kokteyli ile sürdü. Saat 18.00’de Araştırmacı Gaye Yılmaz’ın konuşmacı olduğu “Suyun Metalaşması ve Karşı Mücadeleler” konulu konferans gerçekleştirildi. Konferansta Ankara Tabip Odası Yönetim Kurulu üyesi Doç. Dr. Dilek Aslan da, “Ankara Deneyimi”ni aktardı.

Nusret Fişek etkinlikleri, Sevda Cenap And Müzik Vakfı’nca düzenlenen “Nusret Fişek Anısına Barış Dinletisi” ile sona erdi.


Bu HABERİ Paylaş!