İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi ve Haliç Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezuniyet Törenlerinde Genç Meslektaşlarımızın Coşkusunu Paylaştık


  • Haziran 21, 2023
  • 1066

İstanbul Üniversitesi - İstanbul Tıp Fakültesi 2023 yılı mezuniyet töreni 20 Haziran 2023, Salı günü Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'nda yapıldı. Aynı gün Haliç Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde de mezuniyet coşkusu vardı. Haliç Üniversitesi'ndeki tören üniversitenin 5. Levent Kampüsü'nde gerçekleştirildi. Yüzlerce genç mezunun, ailelerinin ve öğretim üyelerinin katıldığı törenlerde açılış konuşmalarının ardından mezun olan genç meslektaşlarımıza diplomaları verildi.  Her iki törene de katılan İstanbul Tabip Odası (İTO) Başkanı Prof. Dr. Nergis Erdoğan kısa birer konuşma yaptı.

Genç hekimlere seslenen Dr. Erdoğan, "Hekimlik başka hiçbir alanda karşılaşmayacağınız ölçüde insanın anlam arayışını doyuran bir meslektir. Ancak önünüzdeki mesleki yaşam bir gül bahçesi de değil ne yazık ki. Bir kısmını bildiğiniz ciddi sorunlar taşıyor. Öte yandan bir yerde sorun varsa çözüm de vardır. Yaşam sorun çözmekten ibarettir özdeyişi haklıdır. Yeter ki sorunun değil çözümün bir parçası olma niyeti ve iradesini gösterin. Hekimler için sorumluluk almak ve sorun çözmek en olağan mesleki tutumdur. Bu tutumları tarih boyunca hekimlerin ülke yönetiminde ciddi roller almasını sağlamıştır" dedi. 

Sorunların köklü ve uzun vadeli çözümünün ancak dayanışma ve örgütlü davranmakla elde edilebileceğinin altını çizen Dr. Nergis Erdoğan konuşmasını şu sözlerle noktaladı:

"Tabip Odaları ortak sorunlarımızın birlikte çözümü için en önemli desteğinizdir. Yetmiş yıl önce 6023 sayılı yasa ile kurulmuş kamu kurumu niteliğinde yapılardır. Amaçları öncelikle meslektaşların hak ve menfaatlerini, halkın sağlığını ve mesleğin niteliğini korumaktır.

Tabip Odaları birlikte bu amaçlar için çalışmanın, kazanımlar sağlamanın hazzını yaşayacağınız, köklü dostluklar yaşayacağınız yapılardır. Unutmayın ki tabip odaları soyut yapılar değildir, sizlerin varlığıyla yaşayan ve güçlenen kurumlardır. Önünüzde açılan bu kapıdan bir an önce girmenizi ve gücümüze güç katmanızı, böylece daha iyi koşullarda hekimlik yapmanın yollarını açmanızı diliyorum." 

Dr. Erdoğan, İstanbul Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölüm birincilerine ve Haliç Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni birincilikle bitiren genç meslektaşımıza İstanbul Tabip Odası adına stetoskop hediye etti.

Haliç Üniversitesi'ndeki törende ayrıca İstanbul Tabip Odası standı açıldı ve öğrencilere İstanbul Tabip Odası yayınlarının olduğu çantalar hediye edildi

Bizler de tüm mezunlarımızı bir kez daha kutluyor, bundan sonra da yanlarında olacağımızı bilmelerini istiyoruz.

İstanbul Tabip Odası
Yönetim Kurulu


Bu HABERİ Paylaş!