Değerli Meslektaşlarımız;

Merkez üssü Kahramanmaraş - Pazarcık olan ve çevre birçok ilde hasara yol açan şiddetli depremler sonucu yaşamını yitirenlerin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Türk Tabipleri Birliği, Odamız ve tüm Tabip Odaları yetkili ve yöneticileri olarak, sağlık emek-meslek örgütleriyle birlikte bir kriz masası oluşturduk.

Bu kapsamda, deprem bölgelerinde gönüllü görev almak isteyen meslektaşlarımızın aşağıdaki formu doldurarak kayıt oluşturmaları gereklidir.

Afet bölgesine ilişkin yapılacaklar ve ihtiyaçların gönderilmesi konusunda ilerleyen saatlerde ve günlerde tüm bilgilendirmeler ayrıca yapılacaktır.

Bu zor günleri hep birlikte dayanışma ile aşacağımıza olan inancımızla, desteğinizi bekliyoruz.

İstanbul Tabip Odası
Kayıt formu sadece hekimler içindir.
İstanbul Tabip Odası (İTO) Yönetim Kurulu tarafından da deprem bölgesine yapılacak destekleri örgütlemek için bir“Deprem Destek Grubu” oluşturuldu. İstanbul Tabip Odası Deprem Destek Grubu bilgilendirme notu için tıklayın.
İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu tarafından alınan 07.02.2023 tarihli karar uyarınca, afet bölgesine ulaştırılmak üzere tıbbi/yaşamsal/temel ihtiyaç malzemelerinin temini konusunda tüm meslektaşlarımızın desteğini talep ediyoruz. İstanbul Tabip Odası afet bölgesi ihtiyaç listesi için tıklayın.
“Olağandışı Durumlarda Sağlık Hizmetleri - Sağlık Çalışanının El Kitabı” için tıklayın.
“Olağandışı Durumlar İçin Hızlı Sağlık Değerlendirmesi Protokolleri” için tıklayın.