SES, " PARASIZ YEMEK " HAKKINI KAZANDI!


  • Ağustos 24, 2010
  • 1801

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), parasız yemek hakkı mücadelesini kazandı. Yataklı tedavi hizmeti veren hastanelerde uzun zamandır çalışanlara dönük paralı yemek gaspına karşı mücadele veren SES bu mücadelesini somut kazanıma dönüştürdü.

SES örgütlü olduğu tüm devlet ve üniversite hastanelerinde çok uzun zamandır yemek hakkının tam, nitelikli ve ücretsiz olması için çalışmalar yürütüyordu. Yemek boykotu, eylem, imza kampanyaları ve yargı süreçleriyle paralı yemek uygulamasına karşı tüm hastanelerde karşı duruş sergileyen SES, çalışanların ortak sesini kazanımla sonuçlandırdı.

Parasız yemek hakkının uygulanmasına dönük karar ise bugünkü resmi gazetede yayınlandı. SES Ankara Şube Başkanı İbrahim Kara, konuyla ilgili olarak bize yaptığı açıklamada, uzun zamandır sürdürülen bu haklı ve kararlı mücadelenin başarıyla sonuçlandığını ve bu mücadelenin tüm sağlık çalışanlarının bütün hakları verilene kadar sürdürüleceğini belirtti. Kara, tüm sağlık emekçilerini “kadrolu çalışma, çalışma sürelerinin kısaltılması, insanca yaşamaya yetecek ücret ve halkın sağlık hakkı için” SES’in mücadelesine katılmaya çağırdı.

*Haber kaynağı Sendika.org  


Bu HABERİ Paylaş!