SU HAYATTIR, SATILAMAZ


  • Ağustos 24, 2010
  • 1841

Odamızın yürütmesinde bulunduğu Suyun Ticarileştirilmesine Hayır Platformu 15 Mart 2009'da Kadıköy Meydanı'nda bir miting gerçekleştirdi.

Aralarında sendikalar, meslek kuruluşları, demokratik kitle örgütleri ve siyasi partiler bulunan yüze yakın örgütün oluşturduğu platform, 16 - 22 Mart tarihlerinde İstanbul'da yapılacak olan Dünya Su Forumu'nun suyumuzu ticarileştirme girişimlerine karşı toplumu uyardı.

Mitingde Odamız Genel Sekreteri Dr. Hüseyin Demirdizen bir konuşma yaptı.Konuşmalardan sonra Grup Yorum bir konser verdi.

Suyun Ticarileştirilmesine Hayır Platformu'nun Alternatif Forum çalışmaları bu hafta da devam edecek. 17 - 18 Mart tarihlerinde Atölye Çalışmaları ve 19 - 20 Mart tarihlerinde Panel Sempozyum yapılacak.


SU PLATFORMUNUN TAKVİMİ İLAN EDİLDİ

 

16 - 22 Mart günlerinde toplanması tasarlanan Dünya Su Forumu'na karşı, Suyun Ticarileştirmesine Hayır Platformu'nca organize edilen etkinlikler açıklandı. Program aşağıdaki gibi:

15 Mart 2009 Pazar günü Kadıköy'de "Suyun Ticarileştirilmesine Hayır" Mitingi yapılacak. Miting saat 15.30'da  başlayacak.16 Mart 2009 Pazartesi günü Dünya Su Forumuna karşı Basın açıklamaları ve protestolar yapılacak. 17 ve 18 Mart'ta yaşama ve suya sahip çıkanlar, kendi atölye çalışmalarını gerçekleştirecek. 19 - 20 Mart'ta ise su hakkı için, suya yönelik hesapları bozmak için Panel-Forumlar gerçekleştirilecek.


Bu HABERİ Paylaş!