SİLİVRİ TEMSİLCİLİĞİMİZ ADAYLARI PROJELERİNİ AÇIKLAMAYA DAVET ETTİ


  • Ağustos 24, 2010
  • 1560

İstanbul Tabip Odası Silivri Temsilcisi Fethi Bozçalı, adaylara sağlık alanındaki projelerini kamuoyuyla paylaşma çağrısında bulundu

04/03/2009


İstanbul Tabip Odası Silivri Temsilcisi Fethi Bozçalı, yerel seçimler öncesinde adaylara sağlık alanındaki projelerini kamuoyuyla paylaşma çağrısında bulundu. Doktor Bozçalı, adaylara bir dizi soru yöneltti.

Bozçalı tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“İlçemizde yoğun kampanyalarla başlayan 29 Mart 2009 Yerel Seçim sürecinin, demokrasimiz adına kazanımlar sağlayacağı inancıyla tüm adaylara başarılar diliyoruz. Adaylarımızdan hekimler adına sağlık alanında yapacakları projeleri kamuoyu ile paylaşmalarını istiyoruz. Adaylarımızın aşağıda maddeler halinde sıraladığımız konularda ne düşündüklerini merak ediyoruz:

1.Yaşlı nüfusu Türkiye ortalamasının üstünde olan ilçemizde, yaşlılarımızın rahat gidebilecekleri sosyal-kültürel alanlar oluşturacaklar mı? Yine yaşlılarımızın sokak ve kaldırımlarda gönül rahatlılığıyla dolaşacakları fiziki ortamlar yapacaklar mı?

2.Şehir içinde arabaların hâkimiyetini kıracak, yayaların rahat yürüyebilmek için tüm alanları kapsayan otopark görünümündeki Silivri den nasıl kurtaracaklar? Şehir içi ulaşım için karayolu ve motorlu taşıtlar dışında bir önerileri var mı? Dar kaldırımları nasıl genişleteceksiniz?

3.Popüler Sağlık Sorunları dışında, Kronik Hastalığı(Yüksek Tansiyon-Şeker) olanlara yönelik halk sağlığı eğitimi yapmayı düşünüyorlar mı?

4.Gençlerin kötü alışkanlıklardan korunmayı sağlayacak sosyal-kültürel merkezler kurmayı, gençlerin sanatsal etkinliklerini destekleyen yapıları oluşturacaklar mı?

5.Bireysel sporu geliştirici ergonomik alet (mevcutlar maalesef tehlikeli) ve açık alanların geliştirilmesi için neler yapacaksınız?

6.Yeni açılacak hastanemize ulaşmak için yollar yapacakmışsınız?

7.Yeni açılacak Hastanemize Hekimlerin gelmesini teşvik etmek için, hekimlere sosyal/kültürel/ruhsal ihtiyaçlarını giderecek alanlar(Hekim evi) oluşturacak mısınız?

8.Belde ve Köylerimizde yeterli koruyucu sağlık hizmeti sağlamaya yönelik projeleriniz var mı?

9.Çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal gelişimi için Kreş-Rehabilitasyon gibi merkezler açmayı düşünüyor musunuz?

10.Özürlülerin kent merkezinde rahatlıkla gidebileceği tuvalet yapmayı düşünüyor musunuz?

Her şey sağlıklı Silivri’de yaşamak için”


Bu HABERİ Paylaş!