HEKİMLER GREVDEKİ GAZETECİLERİ YALNIZ BIRAKMADI


  • Ağustos 24, 2010
  • 1647

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konsey üyeleri ve İstanbul Tabip Odası Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet ATV-Sabah binası önünde kararlılıkla grevlerini sürdüren gazetecileri ziyaret etti.

 Ziyarette Grevcilere ve basın mensuplarına seslenen TTB Merkez Konseyi Üyesi Dr. Ali Çerkezoğlu: Sağlıklı toplumun olmazsa olmaz koşulunun örgütlü sendikalı bir çalışma yaşamı olduğunu, toplumun aynasını oluşturan medyada çalışanlarının sendikalaşamadığı sürece bu aynadan yansımaların eksik kalacağını ifade etti.

 Hastalanma pahasına kara kışa direnerek grev çadırının önünde direnişlerini sürdüren gazetecilerin her türlü sağlık sorununda yanlarında olacaklarını ifade eden Çerkezoğlu, gribe, soğuk algınlığına neden olan mikroplarla, virüslerle baş etmenin daha kolay olduğunu “sendika düşmanlığı hastalığına” yakalanan yönetici ve patronlarla mücadelenin ise daha zor ama çok anlamlı olduğunu belirtti. Hekimler olarak; topluma dürüstlük ve hukuk nutukları atan gazete ve televizyon sahiplerinden kendi çalışanlarına karşı dürüst ve tutarlı olmalarını beklediklerini ve bu ülkede yürüttükleri sağlık hakkı mücadelesini, emeklerinin karşılığını almak için greve çıkan gazetecilerin mücadelesi ile omuz omuza yürüteceklerini söyleyerek konuşmasını tamamladı.

 Daha sonra hekimler grevdeki işçiler ve sendika yöneticileri ile grev desteği konusunda neler yapabileceklerini değerlendirdiler.


Bu HABERİ Paylaş!