BU KEZ ŞİDDET FATİH'TE


  • Ağustos 24, 2010
  • 2201

19 Ocak Pazartesi günü Fatih Uzun Yusuf Sağlık Ocağı hekimi Dr. Tülay KARAMAHMUT Odamızı arayak bir hasta tarafından taciz edildiğini bildirmiştir.

Sıra konusunda çıkan tartışma sonunda hekim arkadaşımıza yansımış ve hasta, sorunun kaynağı hekim olmamasına rağmen, hekime hakaret etmiş ve fiili saldırıda bulunmaya çalışmıştır. Araya giren bir başka hasta tarafından engellenen saldırgan dışarıya çıkartıldıktan sonra da pencereleri yumruklayarak hekime tehditler savurmaya başlayınca Dr. Karamahmut polis çağırmak zorunda kalmıştır.

Saldırgan polis gelmeden olay yerinden kaçarak izini kaybettirmiştir. Hekimin, sağlık çalışanlarının ve görgü tanıklarının ifadelerini alan polisin saldırganı en kısa zamanda yakalamasını umuyoruz.

22 Ocak 2009 Perşembe günü Odamız Genel Sekreteri Dr. Hüseyin Demirdizen ve Pratisyen Hekim Komisyonu'muz üyeleri Dr. İfakat Kutluğ ve Dr. Akif Akalın Uzun Yusuf Sağlık Ocağı'mı ziyaret ederek Dr. Tülay Karamahmut'a geçmiş olsun dileklerini iletmişlerdir.

Son zamanlarda Sağlıkta Dönüşüm Programı'nın doğal bir sonucu olarak artan hekime şiddet olaylarının bir an önce son bulması için yetkililerin gerekli tedbirleri almasını ve Sağlıkta Dönüşüm Programının da daha vahim sonuçlara yol açmadan bir an önce durdurulmasını istiyoruz.


Bu HABERİ Paylaş!