TARIM VE SAĞLIK PANELİ YAPILDI


  • Ağustos 24, 2010
  • 1794

 

İstanbul Tabip Odası ve Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin birlikte düzenledikleri Tarım ve Sağlık konulu panel 8 Ocak 2009 tarihinde Barış Manço Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Çiftçi Sendikaları Konfederasyonu Başkanı Abdullah Aysu’nun yönettiği panelde İstanbul Tabip Odası adına Temsilciler Kurulu Divan üyelerimizden Prof. Dr. Kenan Demirkol ve Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi adına Başkan Ahmet Atalık konuşmacı olarak yer aldılar. Konuşmacıların sunumlarına, web sayfamızın SUNULAR bölümünde, Toplum Sağlığı kategorisinden erişilebilir.

Çok sayıda Ziraat Mühendisi, Gıda Mühendisi ve çiftçinin katıldığı panelde, konuşmacıların sunumlarından sonra hararetli tartışmalar yaşandı ve neredeyse panel bir foruma dönüştü. Bu konuda ayrıntıları Hekim Forumu’nun gelecek sayılarında bulabilirsiniz.

İstanbul Tabip Odası adına söz alan Dr. Akif Akalın, Tabip Odası olarak Ziraat Mühendisleri Odası ile birlikte çalışmaktan mutlu olduklarını ve bu çalışmaların sürdürülmesini istediklerini belirtti. Tarım ve Beslenme alanının aslında tarladan sofraya kadar her aşamasında hekimliğin de ilgi alanına girdiğini belirten Dr. Akalın, tarlada kullanılan tarımsal ilaçlardan, tarım pratiklerine, HACCP protokollerindeki kritik kontrol noktalarının belirlenmesinden, sağlıklı beslenmeye kadar pek çok alanda hekimlerin de katkılarının olduğunu ve Oda alarak bu katkıları, Ziraat Mühendisleri ile birlikte sürdürmek niyetinde olduklarını söyledi.


Bu HABERİ Paylaş!