Tıp Öğrencilerine Eğitim Bursu Vermeye 2021-2022 Döneminde de Devam Ediyoruz


  • Aralık 08, 2021
  • 445

İstanbul Tabip Odası olarak 2018 yılından bu yana tıp öğrencilerinin eğitimlerine destek olmak amacıyla ‘öğrenci bursu’ uygulamasını hayata geçirdik.

İyi hekimlik yolunda, yol arkadaşlarımızdan ihtiyaç sahiplerine, ufak da olsa maddi bir destek verebilmek amacıyla başlattığımız burs çalışmasını bu dönemde de devam ettiriyoruz.

Sadece İstanbul’daki devlet üniversitelerinin tıp fakültelerinde kayıtlı öğrencilerin eğitimini başarıyla tamamlanmasına destek olmak için verilen bursumuza bu yıl da 200’ü aşkın tıp öğrencisi başvurmuştur. Başvuruların Burs komisyonumuzca değerlendirilmesi sonucu 100 öğrencimize aylık 300 TL’lik desteğimiz 1 yıl boyunca sürecektir.

Vefat eden meslektaşlarımızın anısını yaşatmak üzere başlattığımız “İsim Yaşatma Bursları” daha fazla sayıda tıp öğrencisine ulaşmamıza katkı sağlamış; geçen yıl 75 olan bursiyer sayımız bu yıl bağışların artmasıyla 100’e yükselerek, burs çalışmalarımıza güç ve umut katmıştır.

İyi hekimlik yolunda eğitimlerini sürdüren genç meslektaşlarımıza zorlu eğitim yolculuklarında ufak da olsa katkı sunabilmekten mutluyuz.

Burs fonuna bağışta bulunan meslektaşlarımıza ve tüm bağışçılarımıza değerli katkıları için gönülden teşekkür ediyoruz.

İstanbul Tabip Odası
Yönetim Kurulu


Bu HABERİ Paylaş!