Acımız Büyük: Dr. Yalçın Özdemir’i Covid-19 Sebebiyle Kaybettik…


  • Kasım 05, 2020
  • 13723İstanbul Tabip Odası’nın her etkinliğinde, her eyleminde omuz başımızda duran ağabeyimiz, mücadele arkadaşımız Dr.Yalçın ÖZDEMİR’i kaybettik. Demokratik bir ülke ve iyi hekimlik mücadelesindeki direngen vücudu ne yazık ki COVID-19’a yenik düştü.

Değerli meslektaşımızın başta ailesi olmak üzere yakınlarının derin acısını paylaşıyor, hekim camiasına başsağlığı diliyoruz.

COVID-19 tedavisi gördüğü hastanede 5 Kasım 2020 tarihinde vefat eden 1975 Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu Dr. Yalçın Özdemir, İstanbul Tabip Odası’nın başta Emekli Hekim Komisyonu olmak üzere birçok alanında emek verdi. İz bıraktı. Onu hep iyimser tutumu ve gülen yüzü ile hatırlayacağız.

Pandemi nedeniyle vefat eden yurttaşlarımızın sayısında ve beraberinde COVID-19 nedeniyle kaybettiğimiz hekim ve sağlık çalışanı sayısında tahammül edilemez bir artış yaşanıyor.

Hekimler olarak; “ölmek değil, yaşamak ve yaşatmak istiyoruz” çağrımızı bir kez daha yineliyor, yetkilileri sorumluluklarının gereğini yapmaya davet ediyoruz.

İSTANBUL TABİP ODASI
YÖNETİM KURULU


Bu HABERİ Paylaş!