Doktorlar ve Sağlık Resim Yarışması Ödül Töreni, Fotoğraf ve Sergi Açılışları Yapıldı


  • Mart 12, 2019
  • 642

14 Mart Tıp Haftası kapsamında Odamızca her yıl düzenlenen; “Doktorlar ve Sağlık Resim Yarışması” ödül töreni ile hekimlerin eserlerinden oluşan “Fotoğraf Sergisi”, “Resim ve Heykel Sergisi” açılış törenleri 11 Mart 2019, Pazartesi günü Basın Müzesi’nde gerçekleştirildi.

“Doktorlar ve Sağlık Resim Yarışması”nda 5 kategoride belirlenen birinci, ikinci ve üçüncüler ile mansiyona layık görülen öğrencilere ödülleri TTB Merkez Konseyi Başkanı Dr. Sinan Adıyaman, İTO Başkanı Dr. Pınar Saip, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Dr. Güray Kılıç, Dr. Murat Ekmez, TTB Denetleme Kurulu Üyesi Dr. Gamze Varol, İTO Genel Yönetmeni Dr. Ozan Toraman, Temsilciler Kurulu Divan Başkanı Dr. Süheyla Ağkoç tarafından verildi. Çeşitli yaş gruplarından onlarca çocuk hem resimlerinin sergilenmesinin heyecan ve coşkusunu hem de ödül almanın mutluluğunu yaşadı.

Aynı gün hekimlerden gelen fotoğrafların yer aldığı Fotoğraf Sergisi ve yine hekimlerin eserlerinden oluşan Resim ve Heykel Sergisi de açıldı. Sergi açılışlarına çok sayıda meslektaşımız katıldı. Eserler 18 Mart 2019 tarihine kadar Basın Müzesi’nde sergilenecek.


Bu Haberi Paylaş!