Krizin Etkilerini Değerlendirme Anketi


  • Ekim 23, 2018
  • 1583

Değerli meslektaşımız,

Farklı şekillerde de adlandırılsa, ülkemiz bir ekonomik kriz döneminden geçiyor.  Hükümet “Yeni Ekonomi Programı”yla sosyal güvenlik alanında 10.1 Milyar TL tasarrufa gidileceğini ilan etti.

Gerek kamu,  gerekse özel hastanelerden ücret ödemelerinin farklı kalemlerinde kesintiye gidildiği ya da ödemelerin aksadığı, yapılamadığı yönünde bildirimler alıyoruz. Malzeme temininde yaşanan sıkıntılar, maddi getirisi düşük servislerin kapatılmasına dönük çabalarla sağlık hizmet sunumu, dolayısıyla halkın sağlığı etkileniyor.  Ameliyat yapılamayan, hasta yatırılamayan servisler tıpta uzmanlık eğitimini sekteye uğratıyor.

İçinden geçtiğimiz sürecin bütünlüklü ve sağlıklı değerlendirilebilmesi için de sizlerden gelecek verilere ihtiyaç duyuyoruz.

Kamu Hastaneleri ve Özel Hastaneler için Krizin Etkilerini Değerlendirme Anketlerini hazırladık. Sizlere sunuyor, hastanelerinizde yaşananları bizimle paylaşmanızı istiyoruz. (Ankete aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.)

Böylece yerel örneklerle, genel uygulamaları ayırt edebilir, olumsuzlukları kamuoyuna teşhir edebilir, isterseniz sizinle iletişe geçip, destek verebilir ya da tüm hekimler kendi taleplerimizle beraberce merkezi politikalara karşı koyabiliriz.

Anketlerimizin tüm meslektaşlarımıza ulaştırılması konusundaki desteğiniz ortak sesimizin güçlenmesini sağlayacaktır.

Saygılarımızla,

İstanbul Tabip Odası
Yönetim Kurulu

Krizin Etkilerini Değerlendirme Anketi İçin Tıklayınız


Bu Haberi Paylaş!