Artık Yeter! TÜM MESLEKTAŞLARIMIZI 20 TEMMUZ CUMA GÜNÜ SAAT 12.30’DA SAĞLIKTA ŞİDDETİ PROTESTO ETMEYE ÇAĞIRIYORUZ!


  • Temmuz 19, 2018
  • 1221

Tüm çabalarımıza rağmen hekimlere ve sağlık çalışanlarına yönelen şiddet sürüyor. Son olarak Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD asistanı Dr. Bahattin Ahmet Yalçın nöbeti sırasında hastasıyla ilgilenirken saldırıya uğramış ve vahşice darp edilmiştir.

Can güvenliği sorunu hekimlerin ve sağlık çalışanlarının en büyük sorunu haline gelmiştir. Yöneticilerin bu sorunu çözmeye yönelik hiçbir ciddi çalışma yapmadığı görülmektedir.

TTB’nin çağrısıyla 20 Temmuz 2018 Cuma günü saat 12.30’da İstanbul’daki hastaneler, ASM’ler, TSM’ler, tüm sağlık kurumlarının bahçelerinde/önlerinde toplanarak eş zamanlı basın açıklaması yapıyor, sağlıkta şiddeti protesto ediyoruz.

Tüm meslektaşlarımızı, tüm sağlık çalışanlarını hep birlikte çalıştıkları kurumlarda basın açıklamalarına katılmaya, artık her birimiz için hayati tehlikeye dönüşen sağlıkta şiddete karşı isyanımızı kamuoyuna güçlü bir şekilde duyurmaya çağırıyoruz.

Katılımınızı bekleriz.

İSTANBUL TABİP ODASI
YÖNETİM KURULU

 

Not: 

1- İstanbul’daki merkezi basın açıklaması için saat 12.30’da İstanbul Tıp Fakültesi Temel Bilimler Binası önünde toplanılacaktır.

2- Basın açıklaması eyleminde çekilecek  fotoğrafları, web sayfamızda konuyla ilişkili haberimizde kullanabilmek için istabip@istabip.org.tr mail adresine göndermenizi rica ederiz.

3- İstanbul’daki bütün sağlık kurumlarında okunacak basın açıklaması metni için tıklayınız.


Bu Haberi Paylaş!