Silivri’de Coşkulu 14 Mart Buluşması


  • Mart 19, 2018
  • 1377

Tıp Haftası kapsamında Odamız Silivri temsilciliği tarafından geleneksel olarak düzenlenen yemekli gece 17 Mart 2018 tarihinde Silivri Jasmin Restoran’da gerçekleştirildi.

Geceye, CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker, Silivri Belediye Başkan Vekili Bora Balcıoğlu, SES, Eğitim-Sen ilçe temsilcileri, odamızın hastane ve işyeri temsilcileri, meslektaşlarımız ve ilçede çalışan sağlık çalışanları katıldı.

Silivri Temsilcimiz Dr.Fethi Bozçalı gecede yaptığı sunum ve konuşmada TTB’nin hazırladığı Sağlıkta Şiddet Yasa Tasarısı’nın biran evvel yaşama geçirilmesi, fiili hizmet hakkının verilmesi, emekliliğe yansıyan insanca ücret taleplerini bir kez daha dile getirdi. Dr. Bozçalı; kadın haklarından, doğanın korunmasına, yaşamın her alanına müdahil olmaya, halkın sağlık hakkı ve hekimlerin hakları için mücadele etmeye devam edeceklerini dile getirdi. Dr. Bozçalı “Tüm meslektaşlarımızı bilimin aydınlattığı bir ortamda mesleki değerlerimize, meslek odamıza, meslek birliğimiz TTB’ye sahip çıkmak amacıyla 15 Nisan 2018 tarihinde yapılacak İstanbul Tabip Odası seçimlerine katılmaya çağırıyoruz” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Silivri Belediye Başkanvekili Bora Balcıoğlu’nun, 14 Mart tıp bayramını kutlayan konuşması sonrasında CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker’e söz verildi. Dr. Ali Şeker yaptığı konuşmada; Sağlık Bakanlığı’nın, yıllardır sağlık çalışanlarına verdiği sözlere rağmen, ne fiili hizmet zammıyla ilgili, ne de emeklilere yönelik ücret artışında bir düzenleme yapmadığını, sağlık çalışanlarını oyaladığını belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından 14 Mart gecesi, katılımcıların yoğun ilgisiyle geç saatlere dek sürdü.


Bu HABERİ Paylaş!