Mezhep Fişlemesi Durduruluyor


  • Ağustos 18, 2010
  • 2148

 


     MEZHEP FİŞLEMESİ DURDURULUYOR

     İstanbul'da sağlık çalışanlarının mezheplerine göre fişlenmelerine karşı 08 Ekim 2005 günü yaptığımız basın açıklaması İl Sağlık Müdürlüğü'nü harekete geçirdi.
     Basın açıklamamızın kamuoyunda büyük tepki uyandırması sonrasında Müdürlük yazılı bir açıklama yaptı. 10 Ekim 2005 tarihli gazetelerde yer alan açıklamaya göre Sağlık Müdürlüğü basında "mezhep fişlemesi" başlığıyla yer alan haberdeki iddiaların dayandırıldığı personel bilgi formunun, önceki dönemden kaldığını ve dikkatsizlik sonucu bazı hastanelerde dağıtıldığını bildirdi. Açıklamada şu görüşlere yer verildi: "İddiaların dayandırıldığı personel bilgi formları önceki dönemden kalma matbu formlardır. 3'üncü sayfasında 'mezhep' sorusunun da bulunduğu bu formlar, dikkatsizlik sonucu incelenmeden bazı hastanelerimizde personele dağıtılmış ve daha sonra bazı personelimizin uyarıları ile yapılan yanlışlık fark edilerek toplattırılmıştır. Bu yanlışlığa sebebiyet veren ilgililer hakkında gereken soruşturma başlatılmıştır. Çalışanlarımızı kategorize etmeyi düşünmemiz mümkün değildir."
     İstanbul Tabip Odası olarak yaşanan gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz. Uygulama nedeniyle herhangi bir şekilde mağdur olan meslektaşlarımızın Tabip Odası'na müracaatını bekliyoruz.

     İSTANBUL TABİP ODASI YÖNETİM KURULU

Bu HABERİ Paylaş!